Coffee Lovers

Káva nie je len nápoj na pitie. Má aj skvelé účinky na pokožku

Možno ste ani netušili, ako káva výrazne môže pomôcť vašej nálade a sviežosti, tak aj pleti. A to nielen tým, že si vypijete svoju pravidelnú voňavú šálku obľúbeného nápoja. Zúžitkovať totiž môžete aj kávovú usadeninu. A práve tá vašej pleti pomôže ešte viac. 

Poklad v šálke kávy

Najprv treba povedať, že aj samotné pitie kávy má na pokožku pozitívny vplyv. Okrem toho, že káva je vhodná aj na chudnutie a tým pomôže redukovať podkožný tuk, je doslova tak trochu kozmetickým prípravkom. Dôvodom sú v tomto prípade antioxidanty. Tie majú pozitívny vplyv na celkové zdravie organizmu, ktoré sa následne prirodzene odráža aj v pleti. Vďaka nim je pleť a pokožka lepšie chránená pred zápalmi, aj pred poškodením slnečným žiarením. Aj starostlivosť o pleť kávou sa teda začína zvnútra. Ale to zďaleka nie je všetko.

Káva na vlasy

Častou starosťou žien je práve kvalita a výživa vlasov. Aj tu je možné využiť kávu ako skvelý nástroj na prírodnú výživu vlasov aj folikulov. Použiť je možné kávovú usadeninu, tak si pomlieť aj čerstvú kávu a spraviť si z nej doslova kofeínový šampón. Pretože kofeín v káve nepovzbudí len vášho ducha, ale práve aj vlasy. Ak si chcete poriadne prečistiť vlasy, tak stačí primiešať kávovú usadeninu do bežného šampónu, poriadne si s ňou premasírovať vlasy a dobre opláchnuť. Už po pár umytiach uvidíte zmenu. Ak chcete dodať vlasom viac výživy, je lepšie si pomlieť čerstvú kávu a napríklad pridať žĺtok a smotanu a spraviť si na 15 minút takýto vlasový zábal. Je to vyživujúci, energetizujúci a prírodný spôsob na pekné vlasy. Ktorý dokonca pomáha predchádzať aj lupinám.

Absolútne prírodný píling

Píling celého tela si zabezpečíte jednoducho, lacno a prírodne. Stačí, ak si po vypití kávy uchováte kávovú usadeninu a spravíte si ňou píling na tvári alebo kdekoľvek na tele. V niektorých receptoch sa odporúča napríklad kávovú usadeninu pridať do kokosového oleja a a primiešať aj lyžičku kokosového cukru. Pri tomto pílingu sa vám poďakujú určite aj ostatné zmysle, lebo vôňa v celej kúpeľni bude neodolateľná. Ako teda píling funguje? Čiastočky kávy efektívne odstránia odumreté kúsky pokožky a vaše telo sa rozžiari. Dokonca je to prírodnejšia cesta, ako bežné prípravky na píling z drogérie. Výhodou je, že takýto domáci kávový píling dokáže pri pravidelnej starostlivosti pomôcť aj pri celulitíde

Skvelá pleťová maska

Stačí čerstvo pomletú kávu zmiešať napríklad s olivovým olejom a máte skvelú účinnú pleťovú masku. Výhodou čerstvo pomletej kávy je, že si zachová všetky antioxidanty a hlavne aj kofeín. Pretože ten zohráva pri obnove a ozdravení pleti významnú rolu. Dokáže ju priamo stimulovať a vďaka tomu ju prekrví. Pleť sa stáva pevnejšou, mladšou a žiarivejšou. Káva je veľmi dobre účinná aj pri zápalových procesoch, takže takáto maska významne pomôže aj pri zapálených póroch či akné. Vie zmierňovať kruhy pod očami. Ide o výhody, ktoré potešia každú ženu a pritom k nim netreba žiadne extra luxusné kozmetické prípravky, iba pomlieť kávu.

Výsledky sa dostavia už čoskoro

Ako dlho bude trvať, kým sa účinky kávy na pleti prejavia? Pri intenzívnej starostlivosti budete vidieť zlepšenie už po prvom týždni. Čím dlhšie však kávu budete používať, tým samozrejme bude účinok lepší. Priaznivé účinky na pleť si môžete vyskúšať aj vy. Nič za to nedáte, môžete byť výsledkom akurát príjemne prekvapení.