Coffee Lovers

Ekologické kávové kapsule Inspresso – udržateľnosť aj vo vašej šálke

kavove kapsule, ktore mozete kompostovat

Jednou zo zelených noviniek v našom eshope sú 100% biologicky rozložiteľné kávové kapsule Julius Meinl. Kolekcia Inspresso sa vyznačuje ekologickou výrobou a zároveň autentickým chuťovým zážitkom a nezameniteľnou arómou. Predstavenie týchto kávových kapsúl ide ruka v ruke s našou filozofiou udržatelnosti a eco-friendly podnikaním. Ak máte doma aj vy kávovar na kapsule, tak používaním kolekcie Inspresso prispievate k zdravšej planéte.

 

100% rozložiteľné, 100% chutné

Kávové kapsule sú vyrobené z inovatívneho a plne biologicky rozložiteľného materiálu, ktorý je postavený na báze biopolymérov. Tieto organické látky neobsahujú žiadnu syntetiku a ich výroba tak zbytočne nezaťažuje a neochudobňuje naše životné prostredie. Biopolyméry majú navyše také vlastnosti, ktoré ich robia plne kompatibilnými so skladovaním a prenosom potravín bez toho, aby došlo k ich znehodnoteniu. Je potrebné zdôrazniť, že narozdiel od mnohých pseudo-rozložiteľných kapsúl kolekcia Inspresso od spoločnosti Julius Meinl neobsahuje olovo, polyvinylchlorid (PVCD) či bisfenol A (BPA), ktorý sa využíva pri výrobe plastov. Všetky tieto chemické látky sú potenciálne nebezpečné pre ľudské zdravie a v našej filozofii udržateľnosti tak jednoducho nemajú svoje miesto.

Veľkou výhodou týchto kávových kapsúl je skutočnosť, že stopercentne spĺňajú podmienky pre certifikát industriálneho kompostovania podľa európskej normy EN13432. Prešli prísnymi kritériami prestížnej certifikačnej spoločnosti TÜV Austria. Čo je však najdôležitejšie pre vás je fakt, že naše biokapsule žiadnym spôsobom nemenia originálnu chuť a arómu našich káv. Váš zážitok tak bude rovnako kvalitný a navyše aj urobíte niečo pre našu planétu. Ak máte doma kávovar na kapsule, kolekcia Inspresso je tou správnou voľbou. Samozrejme, aj pri použití našich kávových kapsúl vzniká odpad. To je snáď ich jediná nevýhoda. Aj tá sa však dá mimoriadne účinne potlačiť, keďže ich stopercentná rozložiteľnosť ich priam predurčuje na kompostovanie, predovšetkým ak sa riadite princípmi takzvanej ekologickej domácnosti.

 

Čo je to pre nás udržateľnosť?

Stotožňujeme sa s filozofiou udržateľnosti spoločnosti Julius Meinl. Tá má za cieľ zanechať našu planétu zdravšiu pre ďalšie generácie.  Aj z tohto dôvodu je teda pre nás dôležité prispievať k znižovaniu produkcie odpadu a zabezpečiť ekologickosť celého nášho výrobno-dodávateľského reťazca.

Mimoriadne oceňujeme aj rozbehnutie iniciatívy takzvaného Kolumbijského dedičstva. V tejto juhoamerickej krajine spolupracuje spoločnosť Julius Meinl s malými pestovateľmi kávy, ktorí si toto remeslo tradujú v rodine už niekoľko generácií. Poskytuje im nielen technologickú pomoc, napríklad vo forme moderných sušičiek kávy, ale aj vzdelávanie, školenia a certifikácie. Pomáha im chrániť ich tradičné remeslo, ktoré je plne v súlade s ich princípmi udržateľnosti a ochrany prírody.

Aj my v Cofeelovers máme svoju spoločenskú a environmentálnu zodpovednosť a môžete ju pocítiť aj vy v praxi. Nie len používaním stopercentne rozložiteľných kávových kapsúl, ale napríklad aj pitím kávy z našich rovnako biologicky rozložiteľných TO GO pohárov. Tie sú vyrobené z drevených miešadiel a cukrovej trstiny, čo z nich po použití tiež robí adeptov na kompostovanie.

Vieme však, že ochrana prírody a životného prostredia je nikdy nekončiacim bojom. Veríme, že iba poctivou a transparentnou prácou môžeme tento svet zanechať krajším pre ďalšie generácie. Ponúkaním produktov od spoločností, ktorým na našej planéte záleží, sa snažíme krok po kroku napĺňať túto víziu. Ďakujeme, že ste toho súčasťou.